Abram s.r.o. - vedení účetnictví, daňové poradenství, právní zastupování ve věci daní, účetní systém Pohoda sablona ucetnictvi
home dane Daně a daňové poradenství ucetnictvi Podvojné účetnictví, jednoduché účetnictví, účetní poradenství pravo Právní zastoupení ve věci daní dane účetní program Pohoda
ucetnictvi
Ekonomický a účetní systém POHODA
dane
ucetnictvi
ucetnictvi
>>kontakty
dane
Účetní program Pohoda
Stahuj Demo: Pohoda
Objednávka: formulář objednávky ekonomického systému Pohoda

 

Nákup od nás výhodnější než u výrobce - 

Neúčtujeme balné a poštovné.
Pro většinu verzí provádíme instalaci zdarma na celém území ČR.
Poskytujeme dodatečnou podporu

 

 

Jaký systém potřebuji pro ekonomický software POHODA

Pro provoz programu na jednom počítači postačí zcela běžné vybavení. Pro provoz síťové verze na více počítačích doporučujeme kvalitnější vybavení.

Operační systém. 

Doporučujeme MS Windows XP, Vista nebo MS Windows 2000 s využitím souborového systému NTFS.

Procesor.

  Intel Pentium 1 GHz nebo lepší.

Paměť. 

Operační paměť doporučujeme 512 MB nebo více.

Pevný disk. 

Doporučujeme rychlý pevný disk ATA100/7200 s alespoň 1 GB volného místa před započetím instalace. Instalace zabere na pevném disku přibližně 100MB, další místo budete potřebovat pro účetní data a jejich zálohy. Operační systém potřebuje značný prostor pro systémový odkládací soubor.

UPS. 

Počítač doporučujeme napájet ze záložního zdroje UPS, aby při výpadku proudu nedošlo ke ztrátě dat nebo porušení databází.

Monitor. 

Minimálně 15" v rozlišení 800x600. Z hlediska ergonomie práce doporučujeme 17" TFT displej.

Tiskárna. 

Laserová tiskárna, např. HP LaserJet 1200. Pro rychlý tisk paragonů lze použít pokladní tiskárnu.

Volitelné doplňky. 

K počítači lze připojit celou řadu ekonomickým systémem POHODA podporovaných zařízení, např. čtečku čárových kódů, pokladní displej, pokladní zásuvku, registrační pokladnu nebo fiskální modul. 

Další systémová doporučení pro síťovou verzi Pohody

Síťová verze POHODA NET umožňuje pracovat s daty umístěnými na serveru až z 10 stanic propojených do sítě. Při síťové práci se po síti přenášejí značné objemy dat. Pro bezpečný provoz síťové verze POHODA NET je proto třeba kvalitní, výkonný a správně nastavený hardware. Zde uvádíme doplňující informace týkající se požadavků síťových verzí.

Server. 

Počítač by měl být vybaven také zálohovací jednotkou, např. páskovou jednotkou apod. Na tomto počítači by ideálně neměl nikdo pracovat, měl by sloužit pouze jako server.

Stanice. 

Klientské počítače, na kterých budou pracovat jednotliví uživatelé POHODY, by ideálně měly být stejné konfigurace. Jedna nekvalitní stanice nebo síťová karta může být příčinou výpadků celé sítě.

Síť. 

Doporučujeme kvalitní 100Mb síťové prvky stejného výrobce s použitím pouze protokolu TCP/IP. Při větším zatížení doporučujeme připojit server k síťovému prvku rychlostí 1 Gb. Nastavení vypínání harddisků a síťových karet z důvodu úspory energie není vhodné.

UPS. 

Všechny počítače a aktivní síťové prvky je třeba napájet ze záložních zdrojů UPS.
Software. 

Základem bezchybného provozu je správně nainstalovaný operační systém včetně prostředků základní desky s omezením režimu zpožděného zápisu na disk. Doporučujeme provedení údržby systému před instalací aplikace a následný pravidelný datový servis.

Systémové požadavky verze POHODA SQL

POHODA SQL potřebuje pro svůj provoz na serveru instalovaný databázový server MS SQL Server 2005 nebo MS SQL Server 2000, pro menší databáze lze použít i zdarma šířenou variantu MS SQL Server Express. Operační systém na serveru doporučujeme Windows Small Bussines Server 2003 nebo MS Windows 2003 Server. Hardware serveru musí odpovídat požadavkům operačního systému, SQL Serveru a požadavkům na bezpečnost.

 

Nabízíme služby instalace POHODY, implementace, nastavení POHODY, převod dat ze starého informačního systému do POHODY.

webové stránky týkající se POHODY: pohoda-zaklad
další webové stránky: účetnictví-daně-právo,
   

 

ABRAM s.r.o. je prodejcem systému POHODA. Výrobcem ekonomického systému POHODA je společnost STORMWARE. POHODA je licencovaná ochranná známka STORMWARE s.r.o.

 

 

dane
  © Copyright 2005 Abram s.r.o.  All Rights Reserved.     Design by Interspire